Openbox SX9 Combo HD

Openbox SX9 Combo HD je najvýšší model z novej rady prijímačov Openbox SX. Jedná sa o dvojtunerový combo, linuxový, FULL HD, digitálny prijímač, pomocou ktorého môžete sledovať  satelitné vysielanie, digitálne pozemné vysielanie DVB-T/T2 a aj káblové digitálne vysielanie DVB-C v HD aj SD rozlíšení s podporou formátov Mpeg2 a Mpeg4 .  Prijímač má napevno zabudovaný jeden satelitný tuner DVB-S/S2 a jeden hybridný tuner DVB-T/T2/C.

openbox_sx9combo

 

O chod prijímača sa stará linuxový operačný systém. Tento operačný systém však je uzavretý tzn. že nie je možné doinštalovať ľubovoľné pluginy a  skiny ako je tomu u operačného systému Enigma2. Rozsah funkcii prijímača je teda daný operačným systémom.

openbox-sx9-2

O výkon prijímača sa stará SH4 procesor STiH253 (čo je iný procesor ako u ostatných modeloch série SX) o frekvencii 650Mhz doplnený o operačnú pamäť 512 MB DDR3 RAM  a 256 MB NAND Flash. O zobrazovanie informácii na prednom paneli prijímača sa stará 8-miestný VFD alfanumerický displej, ktorý zobrazuje aj názvy programov. Pre dekódovanie kódovaného vysielania má prijímač k dispozícii 2x slot CI pre vloženie dekódovacieho CI modulu a  2x softvérovo upraviteľnú UNI čítačku kariet . Čitačka kariet spolupracuje kartami Skylink ICE, Skylink Irdeto a aj Freesat UPC . Nespolupracuje s kartami Skylink Irdeto Standart M7! Pre funkčnosť  kariet Skylink Irdeto Standart M7 je nutné v prijímači použiť vložený skylink ready CI modul. Prijímač podporuje príjem z viacerých družíc cez protokoly DiSEqC 1.0, 1.1 a pozicionéra 1.2 a USALS .

Openbox SX9 HD

Do prijímača je možné zabudovať interný SATA 2,5″HDD.Prijímačom môžete nahrávať na interný HDD, USB HDD alebo USB kľúč. Taktiež môžete využívať aj nahrávanie s časovým posunom Thimeshift. Pre pripojenie USB komponentov má prijímač k dispozícii 4 USB porty 2.0.  Prehrávanie multimediálnych súborov ako hudba,filmy,fotky je možné z interného HDD, USB HDD, alebo sieťového disku cez internetovú sieť.  Prijímač podporuje funkciu PIP HD (obraz v obraze ).

openbox_sx9_parametre

Prijímač môžete ku TV pripojiť HDMI káblom , cez SCART kábel alebo pomocou kábla cinch. Ku internetovej sieti môžete prijímač pripojiť pomocou ethernetu a LAN kábla, ku wifi sieti za pomoci wifi USB adaptéru a ku mobilnej sieti za pomoci kompatibilného 3G USB modemu. Po pripojení prijímača ku internetovej sieti budete môcť využívať rôzne internetové doplnky a aplikácie ako je zobrazené na obrázkoch nižšie. Tento model prijímača má narozdiel od modelu Openbox SX4 Base podporu HbbTV, DLNA a streamovanie do smartfónu cez aplikáciu AIR TV.

SX4base_4 funkcie_fortis

Video Openbox SX9 HD a Openbox SX9 Combo HD

Recenzia prijímača Openbox SX9 Combo HD

Kúpiť prijímač Vstup do e-shopu