Openbox SX6 HD

Openbox SX6 HD sa radí do strednej triedy prijímačov Openbox SX. Jedná sa o jednotunerový, linuxový, FULL HD, digitálny prijímač, pomocou ktorého môžete sledovať HD aj SD satelitné vysielanie s podporou formátov Mpeg2 a Mpeg4 . 

openbox_sx6-1

O chod prijímača sa stará linuxový operačný systém. Tento operačný systém však je uzavretý tzn. že nie je možné doinštalovať ľubovoľné pluginy a  skiny ako je tomu u operačného systému Enigma2. Rozsah funkcii prijímača je teda daný operačným systémom.

openbox_sx6-5

O výkon prijímača sa stará SH4 procesor STiH237 o frekvencii 650Mhz doplnený o operačnú pamäť 512 MB DDR3 RAM  a 256 MB NAND Flash. O zobrazovanie informácii na prednom paneli prijímača sa stará 8-miestný VFD alfanumerický displej, ktorý zobrazuje aj názvy programov. Pre dekódovanie kódovaného vysielania má prijímač k dispozícii 2x slot CI pre vloženie dekódovacieho CI modulu a  2x softvérovo upraviteľnú UNI čítačku kariet . Čitačka kariet spolupracuje kartami Skylink ICE, Skylink Irdeto a aj Freesat UPC . Nespolupracuje s kartami Skylink Irdeto Standart M7! Pre funkčnosť  kariet Skylink Irdeto Standart M7 je nutné v prijímači použiť vložený skylink ready CI modul. Prijímač podporuje príjem z viacerých družíc cez protokoly DiSEqC 1.0, 1.1 a pozicionéra 1.2 a USALS .

openbox_sx6-6

Prijímačom môžete nahrávať na pripojený USB HDD alebo USB kľúč. Taktiež môžete využívať aj nahrávanie s časovým posunom Thimeshift. Pre pripojenie USB komponentov má prijímač k dispozícii 4 USB porty 2.0. Z pripojeného USB HDD, alebo sieťového disku cez internetovú sieť je možné prehrávanie multimediálnych súborov ako hudba,filmy,fotky. Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD. Prijímač podporuje funkciu PIP HD (obraz v obraze SD aj HD programov v rámci toho istého TP).

SX6_parametre

Prijímač môžete ku TV pripojiť HDMI káblom , cez SCART kábel alebo pomocou kábla cinch. Ku internetovej sieti môžete prijímač pripojiť pomocou ethernetu a LAN kábla, ku wifi sieti za pomoci wifi USB adaptéru a ku mobilnej sieti za pomoci kompatibilného 3G USB modemu. Po pripojení prijímača ku internetovej sieti budete môcť využívať rôzne internetové doplnky a aplikácie ako je zobrazené na obrázkoch nižšie. Tento model prijímača má narozdiel od modelu Openbox SX4 Base podporu HbbTV, DLNA a streamovanie do smartfónu cez aplikáciu AIR TV.

SX4base_4

funkcie_fortis

Video Openbox SX6 HD

Recenzia prijímača Openbox SX6 HD

Kúpiť prijímač Vstup do e-shopu