Openbox SX4 HD

Openbox SX4 HD je druhý najnižší model z novej rady prijímačov Openbox SX.Narozdiel od Openboxu SX4 Base je Openbox SX4 HD prispôsobený pre zabudovanie za TV má väčšiu operačnú pamäť a aj flash pamäť. V balení prijímača je pre tento účel pribalené externé IR čidlo a montážna lišta pre upevnenie prijímača na zadnú stranu TV.  

openbox-sx4_1

Openbox SX4HD je  FULL HD, digitálny, jednotunerový, linuxový satelitný prijímač pomocou ktorého môžete sledovať satelitné vysielanie v HD aj SD rozlíšení s podporou formátov Mpeg2 a Mpeg4 . O chod prijímača sa stará linuxový operačný systém. Tento operačný systém však je uzavretý tzn. že nie je možné doinštalovať ľubovoľné pluginy a  skiny ako je tomu u operačného systému Enigma2. Rozsah funkcii prijímača je teda daný operačným systémom.

openbox-sx4-2 (1)

O výkon prijímača sa stará SH4 procesorSTiH237 o frekvencii 650Mhz doplnený o operačnú pamäť 512 MB DDR3 RAM  a 256 MB NAND Flash. O zobrazovanie informácii na prednom paneli prijímača sa stará 4-miestný 7segmentový displej. Pre dekódovanie kódovaného vysielania má prijímač k dispozícii 1 slot CI pre vloženie dekódovacieho CI modulu a  1 softvérovo upraviteľnú UNI čítačku kariet . Čitačka kariet spolupracuje kartami Skylink ICE, Skylink Irdeto a aj Freesat UPC . Nespolupracuje s kartami Skylink Irdeto Standart M7! Pre funkčnosť  kariet Skylink Irdeto Standart M7 je nutné v prijímači použiť vložený skylink ready CI modul. Prijímač podporuje príjem z viacerých družíc cez protokoly DiSEqC 1.0, 1.1 a pozicionéra 1.2 a USALS .

openbox-sx4_3

Prijímačom môžete nahrávať na pripojený USB HDD alebo USB kľúč. Taktiež môžete využívať aj nahrávanie s časovým posunom Thimeshift. Pre pripojenie USB komponentov má prijímač k dispozícii 3 USB porty 2.0. Z pripojeného USB HDD, alebo sieťového disku cez internetovú sieť je možné prehrávanie multimediálnych súborov ako hudba,filmy,fotky. Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD. Prijímač podporuje funkciu PIP HD (obraz v obraze SD aj HD programov vrámci toho istého TP).

openbox-sx4_5

Prijímač môžete ku TV pripojiť HDMI káblom alebo pomocou kábla jack/cinch. Ku internetovej sieti môžete prijímač pripojiť pomocou ethernetu a LAN kábla, ku wifi sieti za pomoci wifi USB adaptéru a ku mobilnej sieti za pomoci kompatibilného 3G USB modemu. Po pripojení prijímača ku internetovej sieti budete môcť využívať rôzne internetové doplnky a aplikácie ako je zobrazené na obrázkoch nižšie. Tento model prijímača má narozdiel od modelu Openbox SX4 Base podporu HbbTV, DLNA a streamovanie do smartfónu cez aplikáciu AIR TV

SX4base_4

funkcie_fortis

Video Openbox SX4 HD

Recenzia prijímača Openbox SX4 HD

Kúpiť prijímač Vstup do e-shopu