Openbox S3 CI II DVB-S2 HEVC

Openbox S3CI II je druhá generácia úspešného modelu FullHD satelitného prijímača, určeného aj pre prácu s CAM modulmi rôznych operátorov, vďaka zabudovanému CI slotu.

Procesor je novinka roku 2020, od osvedčeného výrobcu ALI, modelový rad 3529, ktorý dal výrazne väčší potenciál pre multimediálne a doplnkové funkcie.

Dôležitou výhodou je schopnosť dekódovať video vo formáte HEVC ( H.265 ). Toto je nový, efektívnejší algoritmus kompresie videa (v porovnaní s H.264 ). Umožňuje získať kvalitný obraz s nižším tokom prenášaných údajov. Nižší tok údajov pre prevádzkovateľov satelitnej televízie znamená nižšie náklady na vysielanie a nový formát vysielania sa bude stále viac zavádzať.

Openbox S3 CI II je moderný set-top box pre satelitnú TV a IPTV so zaujímavými multimediálnymi funkciami, ako aj rozhranie CI pre prácu s rôznymi modulmi.

Hlavné vlastnosti

 

Moderný a rýchly procesor (MIPS 74K až 1 GHz)
Kompatibilné s vysielacími štandardmi DVB-S, DVB-S2, MPEG2 / MPEG4, HEVC
Zmena veľkosti ponúk a písiem v závislosti od režimu (480p / 576p, 720p, 720p / 1080i, 1080i, 1080p)
CI – rozhranie pre inštaláciu CAM modulov od rôznych poskytovateľov
Podpora adaptérov USB-WiFi (napríklad Openbox® Air ) a modemov 3G
Vstavaný sieťový port Ethernet 10/100 Mbit
Funkcia DLNA Render na zobrazovanie rôznych obsahov na televíznej obrazovke prostredníctvom siete * (v testovacom režime)
Web TV je praktický prehrávač obsahu IPTV
Dostupnosť dvoch hostiteľských portov USB 2.0 pre rôzne zariadenia
Schopnosť používať viac diskov (zvlášť nahrávanie, časový posun, hudba)
Kompatibilné so súborovými systémami FAT16 / FAT32 / NTFS
Prehrávajte filmy vo formáte AVI, MKV s vysokou bitovou rýchlosťou
Prezerajte si fotografie vo formáte JPEG a hudobný prehrávač MP3
Vstavaný správca súborov
Režim „ Dual display “ – simultánny výstup obrazu rôznej kvality na HDMI (1080) a analógový výstup (576i)
Optický zvukový výstup SPDI / F
Plnofarebné grafické užívateľské menu (rozhranie)
Rýchla a pohodlná aktualizácia softvéru, prenos nastavení cez USB disk (bez zapojenia počítača)
Maximálna jednoduchosť a pohodlie práce
Kompletná a kvalitná lokalizácia

 

Predný panel
Na prednom paneli má sedemsegmentový displej, s príjemným a pohodlným zeleným svetlom pre oči. V strednej časti okolo vypínača sú dve tlačidlá na výber kanálov a malý indikátor režimu (tiež zelený). Za malým krytom vpravo je skrytý port USB 2.0 , univerzálna čítačka kariet a rozhranie CI pre moduly CAM. Slot rozhrania CI vám umožňuje nainštalovať modul CAM a úplne zatvoriť kryt. Ak chcete modul odstrániť, stlačte štvorcové tlačidlo napravo od neho. Keď je modul úplne zasunutý, tlačidlo sa vysunie o niekoľko milimetrov.

Konektivita

Priestor na zadnom paneli sa využíva naplno, čo poskytuje veľa možností pripojenia:

USB je druhý port USB 2.0 pre rôzne zariadenia
LOOP – výstup slučky
INPUT – vstup pre signál zo satelitnej antény
S / PDIF – digitálny optický zvukový výstup
LAN – pripojenie k sieti Ethernet
RS232 – sériový port (plný konektor)
HDMI – digitálny výstup na pripojenie k televízoru
TV SCART – výstup analógového audio / video signálu
ON / OFF – prepínač napájania

2x USB port

Port USB 2.0 na zadnej strane (ako aj na prednej strane) sa dá použiť na pripojenie rôznych zariadení. Je však vhodnejšie pripojiť k nemu adaptér Wi-Fi alebo 3G modem a predný USb port využívať na pripojenie úložísk, napr. USB flash kľúča, alebo USB HDD pre nahrávanie.

 

Kvalitný HW

Teleso Openbox S3CI II je veľmi pevne osadené vetracími otvormi, takže ani v horúcom letnom dni sa nemusíte zaoberať prehriatím.

Pod kovovým krytom vidíme klasické oddelenie hlavnej dosky a napájacieho zdroja. Kvalitné prvky starostlivo vyberajú kvalifikovaní inžinieri pre dlhodobú a stabilnú prevádzku zariadenia.

V dobách úplnej hospodárnosti môžete na drôtoch vidieť feritové filtre na zníženie elektromagnetického rušenia a rušenia, množstvo plastových prvkov na ďalšie upevnenie častí a izolácie.

Diaľkový ovládač

Diaľkové ovládanie je veľmi dôležitou súčasťou komunikačného rozhrania. Na žiadosť používateľov produktov Openbox bolo rozhodnuté ponechať úspešné diaľkové ovládanie v modeli S3 CI II takmer nezmenené.

V strede sú najbežnejšie používané tlačidlá, existuje rozdiel v tvare, dostatočná vzdialenosť medzi tlačidlami aj pre palce. Za účelom pohodlia používateľa stoja za zmienku samostatné tlačidlá:

OPT – zobrazenie technických informácií o prijímanom kanáli
LANG – vyberte jazyk zvukovej stopy, teletextu a titulkov
SLEEP – časovač vypnutia
SIGNÁL – skontrolujte úroveň signálu

Vďaka ergonomickému tvaru leží panel pohodlne v ruke a dokonale premysleným usporiadaním tlačidiel – záruka komfortu pri obsluhe zariadenia.

Pripojenie k TV

 

Na pripojenie k televízoru sa odporúča použiť priložený kábel HDMI. Pri použití káblov nízkej kvality sú možné problémy so stabilitou signálu.

Funkcia „ Dual Display “ Vám umožňuje súčasne (!) zobrazovať obraz na rôznych výstupoch, s rôznym rozlíšením. Takto môžete k jednému prijímaču ľahko pripojiť niekoľko televízorov umiestnených v rôznych miestnostiach.

 

 

Osvedčené menu

Openbox S3 CI II je skutočný polyglot a dokáže komunikovať so svojim majiteľom v 11 jazykoch, vrátane slovenčiny a češtiny. Interné menu opakuje predchodcov, ale má prispôsobenie vysokým rozlíšeniam.

Nastavenie satelitov, LNB a DISEqC je čo najjednoduchšie a najpohodlnejšie. V režime manuálneho vyhľadávania môžete vopred vybrať požadované transpondéry a vyhľadať iba ich frekvencie.

Na uľahčenie ladenia je u vybraných poskytovateľov režim rýchleho skenovania Fastscan. Dáta všetkých populárnych poskytovateľov, vrátane Skylinku sú už uložené v pamäti.

Skenovanie aj veľkého počtu transpondérov je hračkou, pre profesionálov satelitného príjmu je k dispozícii sekcia PID Monitor, kde sú k dispozícii podrobné informácie o danom transpondéri, je možné ho zaznamenať ako celok, alebo vybrané PID .Ovládanie motorického pohonu paraboly by tiež nemalo spôsobovať nikomu žiadne ťažkosti.

Značkový indikátor úrovne signálu s tromi mierkami má režim celej obrazovky, k dispozícii je aj zabudovaný editor transpondérov, alebo editor kanálov.

Vďaka vysokému rozlíšeniu je možné teraz zobraziť viac informácií v zozname dostupných služieb. Vývojári Openboxu však šli ďalej: teraz existuje až 6 (!) režimov zoznamu kanálov.

Infopanel je pomerne informatívny a je rozdelený na dve časti. Tu sa okrem údajov EPG zobrazí aj aktuálna stupnica dokončenia prenosu. Časová stupnica si s maximálnym zjednodušením zachovala potrebné informácie na pochopenie fungovania režimov prehrávania a časového posunu .

PVR funkcie

Samozrejmosťou sú funkcie PVR, čiže nahrávanie, timeshift, či možnosť načasovania nahrávky. Prehrávanie je možné rýchlosťou až 24x v oboch smeroch!  Nová možnosť je možnosť oddelenia USB zariadení na zapisovanie a vyrovnávaciu pamäť časového posunu. Pred použitím musíte disk nainštalovať do ponuky. Disky môžete naformátovať na NTFS alebo FAT.

 

 

Pripojenie na sieť Internet

Openbox S3 CI II nemá zabudovanú Wi-Fi, ale to sa dá veľmi ľahko vyriešiť pomocou pripojenia adaptéra USB-WiFi k portu USB (ako je napríklad zadná strana). Napriek širokému výberu podporovaných adaptérov Wi-Fi sa odporúčajú značkové zariadenia Openbox Air a Openbox Air II.

Toto riešenie má niekoľko výhod: kupujúci neplatí za zabudovaný modul Wi-Fi, ak ho nepotrebuje. Externý adaptér má spravidla lepšiu citlivosť vďaka externej anténe.

Samozrejme nechába možnosť pripojenia boxu k sieti aj pomocou ethernet portu a klasickým FTP káblom k routeru.

 

 

Sieťové funkcie

Openbox S3 CI II možno právom nazvať hybridným set-top boxom, ktorý môže prijímať signál nielen zo satelitu, ale aj z internetu. Inými slovami, v jednom prípade ide o dve zariadenia a druhým je vynikajúci set-top box IPTV.

Najprv musíte získať predplatné IPTV od poskytovateľa a nastavenia, čiže súbor * .M3U . Nainštalujete ho z USB kľúča pomocou časti INŠTALÁCIA >> NASTAVENIA PREVODU >> KANÁLY AKTUALIZOVANÉ S USB. Je dovolené prehrávať súbory * .M3U z jednotky USB bez kopírovania do zabudovanej pamäte, stačí preto vyvolať ponuku pomocou tlačidla USB , vybrať súbor a stlačiť tlačidlo OK a môžete pozerať.

Nechýba ani možnosť prehrávania videí z Youtube (nie je garantovaná funkcionalita).

kúpiť Openbox S3 CI II HD Vstup do e-shopu

 

Obsah balenia