Openbox AS2HD

Firma Openbox prináša na náš trh už v poradí druhý satelitný prijímač pracujúci na operačnom systéme Android 4.4 (KitKat) . Jedná sa o Openbox AS2HD ktorý je vlastne vylepšená verzia jeho predchodcu Openboxu AS1HD. Okrem niektorých hardvérových a funkčných vylepšení dostal prijímač aj nový vzhľad pripomínajúci prijímač HDBOX Enibox.  as2hd_1

Jednotunerový FULL HD satelitný prijímač Openbox AS2HD slúži na sledovanie satelitnej televízie v SD a HD rozlíšení do 1080p v kompresii MPEG-2 a MPEG-4 H265 HEVC, narozdiel od svojho predchodcu má podporu HD vysielania s kodekom H.265 HEVC. Prijímač podporuje príjem z viacerých družíc protokolmi prepínača DiSEqC 1.0 a 1.1 a pozicionéra DiSEqC 1.2 a USALS.

as2hd_2

Srdcom prijímača Openbox AS2HD  je tentokrát výkonný až 4-jadrový procesor Hisilicon(Huawei) Cortex A7 ktorý už má aj podporu najnovšieho kodeku H.265 HEVC doplnený o flash pamäť s velkostou 8GB a operačnú pamäť RAM 1GB DDR3. Okrem nového procesora má prijímač aj jeden vysokorýchlostný USB port 3.0 ktorý zabezpečí rýchlejší prenos dát. Rozšírenie úložného priestoru prijímača je možné rozšíriť Micro SD pamäťovou kartou. Openbox AS2HD obsahuje v balení aj externé IR čidlo a držiak VESA, takže je ho možné zabudovať na zadnú stranu TV.

as2hd_4

Pre zobrezovanie informácii ako čas a číslo programu má prijímač zabudovaný 4-miestný 7-segmentový numerický displej. Pre dekódovanie má na zadnom paneli jednu UNI čítačku dekódovacích kariet a jeden CI slot pre vloženie dekódovacieho CI modulu. Ku TV prijímač pripojíte HDMI káblom alebo RCA káblom Cinch.

as2hd_7

Ku internetovej sieti prijímač pripojíte pomocou ethernetu 10/100Mbit alebo ku wifi sieti za pomoci kompatibilného wifi USB adaptéra. Pre pripojenie USB zariadení má prijímač 1x port USB 3.0 a 1x port USB 2.0.

as2hd_8as2hd_5

 

 

 

 

 


Satelitná časť prijímača je postavená na softvéri Openboxov rady SX ktorá je doplnená Androidovou časťou v ktorej je možné rovnako ako na iných android zariadení inštalovať z obchodu google play  a využívať množstvo rôzných aplikácii, hier, IPTV, VOD služieb, Skype, email , multimediálne rozhranie KODI a veľa ďalšieho.

10 11 12

 

 

 

 

Prijímač umožňuje stream satelitného vysielania do smartfónu a PC a to prostredníctvom aplikácie AIR Tiwi+ .

i5 i12 p4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nechýba ani podpora obrazu v obraze PIP a PAP samozrejme dvoch programov v rámci toho istého transpondéru.

13 17

 

 

 

 

 

Prijímač podporuje súbežne nahrávanie dvoch programov a tretieho na thimeshift na pripojené USB médium. Prijímačom môžete prehrávať multimediálne súbory: hudbu, obrázky, videá a to ceu USB, z pamäťovej karty alebo sieťového disku protokolmi DLNA a SAMBA.

23 48 49

 

 

 

 

 

Do prijímača nie je možné zabudovať interný HDD.

Openbox AS2HD má implementovanú podporu bluetooth zariadení csr8510, sluchadla,Air ovládače, pre hranie Androidových hier priamo podporuje aj bezdrôtový herný ovládač Logitech F710.

Pokiaľ použijete DVB T2 USB tuner MyGicaT230 môžete prijímač rozšíriť aj o terestriálny príjem čím získate dvojtunerový combo prijímač.

Kúpiť Openbox AS2HD Vstup do eshopu

 

 Rozdiely Openbox® AS1 ​​HD a Openbox® AS2 HD:

  Openbox® AS1 ​​HD Openbox® AS2 HD
Procesor Hisilicon (Huawei) Hi3716CV200 ( 2x jadro ) Hi3796MV100 ( 4x jadro)
Dekódovanie H.265 ( HEVC ) nie áno
Montáž za TV nie áno
Externý IR prijímač nie áno
Speed Port USB 3.0 nie 1 ks
rozšírenie pamäte slot SD karta MicroSD karta
diaľkové ovládanie classic Openbox® zmenili umiestnenie tlačidiel
Sériový port RS232 áno nie
Výstup slučky LNB OUT áno nie
Analógový výstup RCA na zadnej strane špeciálny kábel
Port disky eSATA áno nie
Práca s Bluetooth zariadením nie USB adaptérom csr8510

quad

 

 

Balenie:16

1x prijímač Openbox AS2HD

1x diaľkové ovládanie

2x AAA batérie

1x Návod na obsluhu

1x HDMI kábel

1x RCA kábel

1x VESA držiak +skrutky

1x externé IR čidlo

1x napájací adaptér 12V