Moderná elektronika sa vyvíja veľmi rýchlo, v dôsledku toho sa do popredia dostávajú nové štandardy a technológie, preto sa každý dobrý výrobca snaží urobiť svoj nový produkt lepším, rýchlejším a funkčnejším.

Openbox S3 Mini II je druhá generácia (aktualizovaná verzia) satelitného prijímača Openbox S3 Mini HD, ktorý bol uznávaný medzi skúsenými užívateľmi a široko obľúbený medzi všetkými užívateľmi satelitnej televízie.
 
Nový, rýchlejší HW
 
Openbox S3 Mini II dostal nový pohon vo forme procesora ALI 3521. Ten zvýšil nielen rýchlosť samotného prístroja, ale prináša aj množstvo dôležitých výhod:
 
– Dva výkonné jadrá CPU (MIPS nad 2000 DMIPS a 32-bitová architektúra RISC) s taktovacou frekvenciou do 1GHz
– Dekódovanie videa vo formáte HEVC (hlavný profil level @ 4.1, hlavný profil 10 na úrovni 4.1)
– Príjem profesionálneho vysielacieho signálu z MultiStream, T2MI, PLS Gold, PLS Root
 
Zvyšné funkcionality sú podobné, aké poznáte z predchádzajúcej generácie prijímačov Openbox série S:
 
– Súlad s normami DVB-S, DVB-S2, MPEG2 / MPEG4, HDTV
– Zmena veľkosti ponuky a písma v závislosti od režimu (480p / 576p, 720p, 720p / 1080i, 1080i, 1080p)
– Podporuje USB-WiFi adaptéry (napr. Openbox Air) a 3G modemy
– Vstavaný ethernetový port 100Mbit
– Web TV – pohodlný prehrávač pre IPTV obsah
– Pre rôzne zariadenia sú k dispozícii dva hostiteľské porty USB 2.0
– Možnosť použitia viacerých diskov (samostatne Nahrávanie, Časový posun, Hudba)
– Kompatibilný so súborovými systémami FAT16 / FAT32 / NTFS
– Prehráva filmy vo formáte AVI, MKV s vysokou prenosovou rýchlosťou
– Prehliadač fotografií JPEG a hudobný prehrávač MP3
– Vstavaný správca súborov
– Režim duálneho zobrazenia – simultánny výstup na HDMI (1080) a analógový výstup (576i)
– RF výstupný modulátor a audio optický výstup S/PDIF
– Sada je dodávaná s kvalitným držiakom a externým infračerveným prijímačom pre montáž na zadnú stranu televízora.
– Plnofarebné užívateľské grafické menu (rozhranie)
– Rýchla a pohodlná aktualizácia softvéru, prenos nastavení prostredníctvom jednotky USB (bez nutnosti účasti počítača)
– Výkon 12V – schopnosť pracovať napr. v aute v prírode
– Maximálna jednoduchosť a jednoduchosť obsluhy
 
Výbava
 
Má rovnako štýlové telo, rozdelené na lesklé a matné prvky a má pomerne skromné rozmery. Na prednom paneli je minimálny počet ovládacích prvkov, šetrný zelený displej signalizujúci indikátorom režim a číslo kanálu. Na ľavej strane je konektor RS-232, vstup pre pripojenie externého IR prijímača a druhý USB 2.0 port. Prítomnosť dvoch portov USB umožňuje súčasne pripojiť adaptér Wi-Fi a Flash, či HDD disk).
 
Na pravej strane je len jedna čítačka kariet. Za zmienku stojí prítomnosť veľkých ventilačných otvorov na oboch stranách.
Za zadnou časťou sú všetky hlavné konektory umiestnené celkom husto. Pre analógové pripojenie typu mini Jack – RCA (CINCH) sa používa špeciálny kábel, ktorý sa dodáva v balení. V balení je tiež kvalitný HDMI kábel so špeciálnymi konektormi na ochranu kontaktov.
 
Kvalita
 
V súčasnej dobe, mnoho výrobcov šetrí na komponentoch, nedodržiavajú výrobné technológie. V dôsledku toho je častá poruchovosť a nutnosť servisného zásahu. Nákupom Openbox si môžete byť istí, že dostanete zariadenie s vynikajúcou kvalitou, ktoré budete využívať mnoho rokov.
Samostatné napájanie s filtráciou interferencie, kvalitné komponenty požadovanej nominálnej hodnoty od renomovaných výrobcov, dostatočné podmienky pre prirodzené chladenie – to sú princípy, s ktorými sú vytvorené všetky produkty Openbox a Openbox S3 Mini II nie je výnimkou.
 
Aj pre dva televízory
 
Vlastná funkcia „Dual Display“ umožňuje simultánne zobrazovanie na rôznych výstupoch s rôznym rozlíšením. Jeden prijímač tak môžete ľahko pripojiť k viacerým televízorom, umiestnených v rôznych miestnostiach, hlavný cez HDMI kábel, druhý bud cez JACK-CINCH kábel, alebo cez vstavaný RF modulátor.
Viem sa schovať za TV
 
Samotná konzola je pripevnená k televízoru pomocou skrutky, hoci je možné ju inštalovať na stenu cez hmoždinku. Spodná časť Openbox S3 Mini II má špeciálne výčnelky, ktoré sa nasunú na konzolu. Takto môže byť prijímač bezpečne upevnený za televízorom, alebo na ľubovoľnom zvislom povrchu a v prípade potreby ľahko a rýchlo zložený. K dispozícii je externé IR čidlo, ktoré môžete položiť na stojan televízora alebo ho pripevniť na vrch pomocou lepiacej pásky 3M.
Diaľkový ovládač
 
Diaľkové ovládanie je veľmi dôležitou súčasťou pre ľudské rozhranie ovládania prijímača. Na žiadosť užívateľov Openbox bolo v S3 Mini II rozhodnuté ponechať úspešný model ovládača z predošlých verzií.
 
V strede sú najčastejšie používané tlačidlá, je dostatočná vzdialenosť medzi tlačidlami aj pre palce. Za užívateľské pohodlie stojí za zmienku jednotlivé tlačidlá:
 
USB je rýchly prístup k obsahu USB HDD
SIGNAL – Skontrolujte úroveň signálu
SLEEP – časovač vypnutia
 
Funkcionality
 
Openbox S3 Mini II je skutočný polyglot a dokáže komunikovať so svojím majiteľom v 11 jazykoch, vrátane slovenčiny a češtiny.
 
Interné menu je rovnaké ako u predchodcov, ale má adaptáciu na rozlíšenie HDTV. Položka nastavenia modulátora sa zobrazí v hlavnom menu.Nastavenie satelitov, LNB a DISEqC je realizované čo najjednoduchšie a najpohodlnejšie. V režime manuálneho vyhľadávania môžete vopred vybrať požadované transpondéry a vykonať vyhľadávanie iba na nich, alebo využiť rýchle vyhľadávanie Fastscan.
 
Riadenie motorického pohonu paraboly by tiež nemalo spôsobiť žiadne ťažkosti. Značkový trojúrovňový indikátor úrovne signálu má režim celej obrazovky. Dostupné sú v zabudovanom editore možnosti editácie transpondéra. K dispozícii je tiež veľmi pohodlný editor kanálov.
 
Vďaka rozlíšeniu HDTV je možné zobraziť viac kanálov v zozname staníc. To platí aj pre vstavaný EPG. Infopanel je dosť informatívny a má dve časti. Okrem údajov TV EPG (Sprievodca TV) sa zobrazí aktuálna stupnica prenosu. Časová os, s maximálnou jednoduchosťou, si zachovala potrebnú informatívnosť na pochopenie režimov prehrávania a časového posunu.
 
Pretáčanie nahrávok je možné do rýchlosti až 24x, v oboch smeroch! Okrem nahrávania je dostupná aj funkcia Timeshift. HDD môžete tiež naformátovať vo formátoch NTFS alebo FAT. Nahrávky sú nekódované a je ich možné prehrať aj v PC.
 
Openbox S3 Mini II nemá zabudovanú podporu pre Wi-Fi bezdrôtové siete, ale je veľmi jednoduché pripojiť sa k USB-WiFi adaptéru na voľnom USB portu (USB Wifi nie je súčasťou balenia). Toto riešenie má niekoľko výhod: kupujúci neplatí za vstavaný Wi-Fi, ak ho nepotrebuje, spravidla externý adaptér má lepšiu citlivosť vďaka externej anténe. Odporúčaný adaptér je Openbox Air, ale môžete použiť aj od iných výrobcov.
IPTV player
 
Openbox S3 Mini II možno právom nazývať hybridným prijímačom, je schopný prijímať signál nielen zo satelitu, ale aj z internetu. Inými slovami, v jednom prípade ide o satelitný prijímač, v druhom o IPTV prijímač. 
 
Najprv musíte samozrejme odoberať predplatné IPTV od poskytovateľa a získať od neho nastavenia vo forme súboru * .M3U. Nainštalujete ho z USB flash disku cez INSTALÁCIU >> KONFIGURÁCIA NASTAVENIA >> STIAHNUŤ KANÁLY Z USB. Je možné prehrávať * .M3U súbory z USB disku bez kopírovania do vnútornej pamäte, pretože stačí len vyvolať ponuku na USB tlačidle, vybrať súbor a kliknúť na OK. Do zoznamu IPTV programov sa dostanete pomocou tlačidla „TV / R“ (TV kanály => Rádio => Web TV).
 
 
 
Nestačí? Nech sa páči!
 
Teraz sa dotkneme základných rozdielov medzi Openbox S3 Mini II a prijímačmi prvej generácie: 
 
Možnosť prijímať profesionálny vysielací signál Multiple Stream a T2MI. V tomto formáte sa prenáša napríklad 32 národných kanálov televízie Ukrajiny. „Lezú“ zo satelitu Astra 4A (4,8 ° E) a potom ich prijímajú regionálne vysielacie centrá pre ďalšie pozemné vysielanie v DVB-T2. Openbox S3 Mini II ľahko prehľadáva a prehráva všetky kanály v tomto formáte. 
 
Druhou dôležitou výhodou je možnosť dekódovania videa vo formáte HEVC. Ide o nový, efektívnejší kompresný algoritmus pre video (v porovnaní s H.264). To vám umožní získať vysoko kvalitný obraz s menším objemom prenášaných dát. Menší objem dátových prenosov pre prevádzkovateľov satelitnej televízie znamená nižšie náklady na vysielanie, takže nový formát vysielania sa bude implementovať čoraz viac.
 
Obsah balenia