Ako preladiť nove programy v Openboxe S3 mini , Openboxe S3HD CI …?

Openbox S3 CI HD
 Dobý deň,
chcela by som Vás poprosiť o popis ako postupovať pri zmene , reps. preladení programu Markíza, ktorú je potrebné preladiť do 25,4. 2019. Disponujeme satelitným zariadením Openbox S3 CI HD, bez FastScan funkcie. Postup mi je je jasný od Inštalácia – Hľadanie služby – a výbere Astra (23,5), no ako zmeniť dalšie roky už nie. Ďakujem pekne za skorú odpoveď.

Openbox S3 Mini Hd

Ako preladit Setobox na nove kanaly?

Dobrý deň.

Najjednoduchšie je programy Skylinku preladiť pomocou rýchleho vyhľadávania Skylink:

Vojdite do menu/inštalácia/Fast Scan a vyberte voľbu Skylink Slovak/Install(23ESkylink Slovak) , alebo Update Skylink Slovak pokiaľ už máte fastscan nainštalovaný.

Pokiaľ nemáte vo FW fastscan tak bude treba nahrať do prijímača najnovší FW v ňom už bude aj fastscan.

Tu si stiahnite najnovší FW podľa Vášho modelu . Po stiahnutí  ho rozpakujte winrarom a nakopírujte na USB kľúč formátu FAT 32:

FW pre Openbox S3mini : OpenBoxS3_Mini_v167.rar

FW pre Openbox S3HD CI: OpenBoxS3_v167.rar

Potom postupujte nasledovne:

1.na naformátovaný kľúč na FAT32 nakopírujte novú verziu FW.

2.Do vypnutého Openboxu zasunte USB s FW.

3,Pripojte Openbox ku elektrickej sieti . Po pripojení prijímača začne prijímač odpočítavať 10sekúnd počas ktorých musíte pre upgrade FW stlačiť tlačidlo MENU na diaľkovom ovládači.

IMG 20151115 095755

4. V adresári USB kľúča si vyberiete súbor s novým FW a potvrdíte ho tlačidlom OK na diaľkovom ovládači.

IMG 20151115 100931 IMG 20151115 100940

5.Náslene začne Update FW. Inštaláciu neprerušujte po nainštalovaní FW sa prijímač sám reštartuje a nabootuje s novým FW.

IMG 20151115 100949

6.Preveďte výrobné nastavenia prijímača v menu/Inštalácia/Inicializácia STB a stlačte tlačidlo OK na diaľkovom(a zadajte heslo pokiaľ ste ho nemenili tak sú to štyri nuly 0000).
7.Vyberte jazyk menu(teda slovenský a potvrďte tlačidlom OK).
8.Prejdite do menu/Inštalácia/Hľadanie služby/ a tam nadídite šípkou dole na satelit Astra 23,5E (mal by Vám v pravej časti okna nabehnúť satelitný signál db a %.
Pokiaľ nenabehnú a máte DiseqC prepínač alebo monoblok pre príjem z viacerých družíc budete musieť stlačiť šípku doprava a v pravej časti okna nastaviť správny port pre astru 23,E (musí nabehnúť signál). a uložiť diseqc nastavenia stlačením červeného tlačidla na diaľkovom.
9.Pokiaľ Vám detekuje signál na družici 23,5E tak vyhľadajte programy stlačením zeleného prípaden modrého tlačidla(pokiaľ máte novšiu verziu FW tak prejdite do menu/inštalácia/Fast SCan a vyberte položku Skylink SLovak a potvrďte ju tlačidlom OK a potvrďte voľbu Install Skylink SLovak. 
Následne spustite v zozname programov TA3HD mal by Vám nabehnúť obraz.
5.Pokiaľ máte zasunutú kartu tak prepnite na kódovaný program napr. JOJHD a mal by nabehnúť obraz aj tam.
Ak nie tak skontrolujte nastavenie čítačky kariet v menu/Podmienený prístup/Čítačka kariet/Nastavenie čítačky kariet/a na položke card systém prepnite šípkou doboku na Irdeto.

Je možné aj vyhľadať programy daného TP a vytriediť programy je to však pracné.